«  Травень 2024  »
Рекомендації молодому вчителю

• Вмій радіти маленьким успіхам своїх учнів і співчувати їхнім невдачам.
• Ти дуже близька людина для свого учня. Намагайся, щоб він завжди був відкритий для тебе. Стань йому другом та наставником.
• Не бійся зізнатися у своєму незнанні будь-якого питання. Будь разом із ними у пошуку.
• Намагайся вселити в учня віру в себе, його успіх. Тоді багато вершин для нього    стануть переборними.
• Не вимагай на уроці "ідеальної дисципліни". Не будь авторитарним. Пам'ятай, урок – це частинка життя дитини. Він не повинен бути скутим та затиснутим. Формуй у ньому особистість відкриту, захоплену, розкуту, здатну творити, всебічно розвинену.
• Прагніть, щоб твої уроки не стали шаблонними, проведеними "по трафарету". Нехай під час уроків відбуваються відкриття, народжуються істини, підкоряються вершини, тривають пошуки.
• Кожна зустріч з учителем для батьків має стати корисною та результативною. Кожне зібрання - озброїти їх новими знаннями з галузі педагогіки, психології, процесу навчання.
• Заходь до класу з посмішкою. При зустрічі заглянь кожному у вічі, дізнайся його настрій і підтримай, якщо йому сумно.
• Неси дітям добру енергію і завжди пам'ятай, що "учень - це не посудина, яку необхідно наповнити, а смолоскип, який треба запалити".
• Пам'ятай, двійка дуже шкідлива для формування характеру. Знайди можливим не захоплюватися цією відміткою. Будь у пошуку можливості знайти шлях подолання невдачі.
• Пам'ятай, кожен твій урок має бути нехай маленьким, але кроком уперед, до впізнання нового, невідомого.
• Учень завжди в навчанні повинен долати труднощі. Бо лише у труднощі розвиваються здібності, необхідні для їх подолання. Вмій визначити "планку" труднощів. Вона не повинна бути завищеною чи заниженою.
• Вчи своїх учнів працювати. Не шукай легкого шляху навчання. Але пам'ятай, як важливо підтримати, підбадьорити, бути поряд у скрутній ситуації. Відчуй, де потрібні твоє плече, твої знання, твій досвід.
• Якщо з двох балів думаєш, який вибрати, – не сумнівайся, постав найвищий. Повір у дитину. Дай йому крила. Дай йому надію.
• Не приховуй від дітей своїх добрих почуттів, але пам'ятай: серед них ніколи не повинно бути особливого місця для "улюбленців". Намагайся в кожній дитині побачити накреслене їй, відкрий  її і розвивай у ній те приховане, про що вона й не підозрює.
• Пам'ятай, що дитині має бути цікаво на уроці. Тільки коли цікаво, дитина стає уважною.
• У спілкуванні з батьками своїх учнів пам'ятай, що їхні діти для них є найдорожчим у житті. Будь розумний і тактовний. Знаходь потрібні слова. Намагайся не образити і не принизити їхню гідність.
• Не бійся вибачитись, якщо виявився неправим. Твій авторитет в очах учнів лише підвищиться. Будь терплячий  до помилок.
• Живи з дітьми повним життям. Радуйся і засмучуйся з ними. Захоплюйся і дивуйся. Жартуй і наставляй. Вчи бути нетерплячими до брехні та насильства. Вчи справедливості, завзятості, правдивості.
• Не виховуй надто самовпевнених – їх уникатимуть; надто скромних - їх не поважатимуть; надто балакучих - на них не звертатимуть уваги; надто мовчазних - з ними не зважатимуть; надто суворих – від них відмахнуться; надто добрих - їх розтопчуть.