Комунальна установа
                      "П о п а с н я н с ь к и й    л і ц е й    № 24"
Меню
Гордість ліцею

переглянути
Час життя
Категорії розділів
Школьные новости [623]
Архив новостей [1]
Увійти на сайт
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Як обрати майбутню професію?

    Досі не можеш визначитися та обрати майбутню професію? Не біда! Тут ти знайдеш поради про те, як обрати професію правильно! Вибір своєї майбутньої професії – дуже важлива подія у житті кожної молодої людини. Якщо не замислюватися про це, і просто плисти за течією, то після закінчення школи Ви, в кращому разі, там же і опинитеся, куди принесе Вас течія: в тихій, загниваючій затоці, де місце швидше пенсіонерам і буркунам, а не повним життєвих сил людей.

     Людина, якій подобається її ремесло, швидко стає професіоналом і найкращою у своїй справі. За винагородою справа не стане. Вас обов'язково помітять. Про цей етап життя буде окрема розмова. Не вірю, що до закінчення школи у молодої людини не сформувалися пріоритети та переваги. У будь-якому випадку, можна і потрібно звернутися до старших (викладача, батька, родича, хорошого знайомого) тим, кому довіряєте, якщо не зовсім впевнені у собі. Дуже добре, якщо молода людина сформує свою позицію щодо вибору професійного шляху не до випускного дзвінка, а на кілька років раніше.

     Також хочу запропонувати вам до перегляду наступний пізнавальний відеоролик про те, як слід підходити до вибору професії:

Рейтинг професій 2024

      Рейтинг професій 2024 в Україні та світі дозволить вам дізнатися про найбільш престижні та високооплачувані напрямки на ринку праці. Ознайомтеся з найбільш затребуваними, фінансовими та перспективними професіями.

IT-спеціаліст

Без спеціалістів з інформаційних технологій сьогодні не можуть обійтись ні комерційні структури, ні державні організації. У першому випадку фахівці створюють системи захисту для конкретних підприємств, захищають локальні комп'ютерні мережі від вірусних атак або зламування хакерів. Компанії потребують системних адміністраторів, програмістів та веб-програмістів. У другому – розробляють системи захисту важливої ​​інформації про обороноздатність країни, формують секретні бази даних. Потреба таких кадрах перевищує всі мислимі межі. А з огляду на постійний розвиток цієї сфери, попит на IT-фахівців зростатиме з кожним роком.

Інженер-проектировщик

    Інженери працюють у різних областях. Їхня праця необхідна у сфері транспорту, авіації, будівництва, на промислових підприємствах, у наукових центрах. Такі фахівці виробляють абсолютно все: від предметів повсякденного попиту до найскладніших технічних споруд. Така велика затребуваність інженерських навичок у багатьох областях призвела до появи в цій професії різних напрямків. Так, серед інженерів є конструктори механіки, програмісти, технологи, економісти, організатори праці. Усіх їх об'єднує що у розробках різних пристроїв, споруд, алгоритмів. Не менш затребувані архітектори та дизайнери.

Педагог

   Серед педагогів є такі спеціальності, як вихователь, вчитель, вожатий, гувернер, викладач, психолог. Всі вони працюють з дітьми в різних областях. Для тих, хто має справу з зовсім юними підопічними, існує ще одне професійне завдання – виховання. Ці фахівці розвивають у дитині вміння відрізняти добрі та погані вчинки, вчать правильному поведінці у суспільстві, допомагають йому виробити у собі любов до освітнього процесу. Педагоги у школах, училищах, вузах займаються освітою. Як фахівці в певній галузі знань, вони доводять до розуму своїх учнів необхідну інформацію з дисципліни, що вивчається. При цьому їм важливо подавати матеріал у формі, яка може викликати у дитини інтерес до навчання.

Пожежний

Діяльність пожежного являє собою роботу із застосуванням знань пристрою та правил роботи з пожежно-технічним та рятувальним обладнанням на пожежних автомобілях, пристрої експлуатації ізолюючих протигазів, особливостей гасіння пожеж та ліквідації наслідків стихійних лих, способів порятунку людей та евакуації матеріальних цінностей, порядку проведення протипожежного стану та побутових об'єктів, правил виробничої санітарії та пожежної безпеки.

 

   Лікар

  Завдання лікаря – як отримати справжню картину хвороби пацієнта, а й зробити те щоб сама розмова з хворим справила останнього терапевтичний, лікувальний вплив. Тут знадобляться значні запаси людинолюбства та терпіння: без них успіхи на медичній ниві немислимі. Щодня потрібно пам'ятати, що доведеться постійно ухвалювати рішення, від яких залежатиме доля інших людей. Майбутньому лікареві важливо бути розуміючим, терплячим, милосердним. Кожен пацієнт є унікальним, і до кожного доведеться знайти індивідуальний підхід.

Маркетолог

До сфери діяльності маркетолога входить вивчення смаків покупців, просування товару, дослідження попиту продукції, оцінка ринку конкретних товарів та послуг, моніторинг галузі, організація роботи інтерв'юерів, обробка інформації за допомогою спеціальних комп'ютерних програм, складання звіту з цифрами та графіками, порівняльними характеристиками, складання прогнозу, розробка рекомендацій

 

 

Юрист

Діяльність юриста є роботу із застосуванням знань цивільного, підприємницького, комерційного, адміністративного, трудового, фінансового галузей законодавства, арбітражного процесуального, цивільного процесуального права, основ кримінально-процесуального права. Юрист у своїй роботі використовує навички засад адміністрування, ведення правової документації з використанням сучасних інформаційних технологій, а також етики ділового спілкування, організацію праці та управління.

 

Кухар

    Кухар здійснює приготування страв, миття та бланшування продуктів, змішування продуктів, смаження, запікання, варіння на пару. Готує соуси, супи, бульйони, холодні закуски, салати. Прикрашає страви. Планує меню. Вивчає вимоги клієнтів до обслуговування та якості страв та продуктів. Проводить інструктаж метрдотеля та офіціантів. Контролює роботи з прибирання, дезінфекції, санітарної обробки службових та виробничих приміщень, а також з прання та підтримання відповідно до чинних санітарних норм спеціального одягу працівників.

Адміністратор

Скільки існує сфер діяльності, де потрібен адміністративно-управлінський персонал, стільки знань необхідно для роботи адміністратором. Щоб орієнтуватися в структурі управління, в обов'язках працівників та режимі їх роботи, адміністратору необхідні навички організації праці та управління. У будь-якій компанії існують свої правила та методи обслуговування відвідувачів. Тому адміністратор повинен знати види послуг, що надаються, вміти оформляти відповідно до вимог вітрини та приміщення.

 

Косметолог

  Діяльність косметолога спрямована на догляд за красою обличчя та тіла клієнтів. У цьому допомагає безліч прийомів, якими володіє. У своїй роботі цей спеціаліст використовує різні косметичні засоби, пристосування у вигляді кистей, губок, щіток, а також спеціальну апаратуру. Він може самостійно виготовляти косметичні суміші: це крему, і маски, і барвники. Косметолог може надавати послуги з чищення особи, нанесення масок, макіяжу, корекції брів, нарощування вій. Такий працівник також має прийоми масажу обличчя, шиї, шкіри голови. Йому відомі різні способи масажу обличчя, шиї, шкіри голови, епіляції та інших косметичних процедур.

  Спеціаліст з нерухомості

  При укладанні угод, пов'язаних із документальним оформленням, продажем, покупкою нерухомості люди часто звертаються до фахівців за професійною допомогою. Кожен із них, залежно від своєї спеціалізації, виконує суворо певні функції. Наприклад, існують ріелтори, які займаються пошуком покупців та оформленням необхідних документів під час оренди чи продажу. Вони не можуть оцінювати нерухоме майно, для вирішення цього завдання існують спеціальні експерти з оцінки нерухомості.

 

  Брокер

  До сфери діяльності брокера входить робота на ринку цінних паперів, на валютному, страховому, іпотечному ринку. На ринку цінних паперів брокер працює з акціями, облігаціями, ф'ючерсами, опціонами. На валютному ринку брокер займається валютою, здійснює митні операції, тобто оформляє транспортні засоби, вантаж. Страховий брокер підбирає для свого клієнта найоптимальніший і найвигідніший варіант страхування. Іпотечний брокер надає інформацію про програми іпотечного кредитування в різних банках, займається пошуком та підбором найоптимальніших та найвигідніших програм для свого клієнта.

 

 

  Торговий представник

  Діяльність торгового представника є мобільною роботою у сфері продажу та маркетингу. Робота має на увазі постійне переміщення, тому торговий представник повинен мати навички керування автомобілем.

  Банкір

   Сфера діяльності банкіра охоплює грошові та вексельні операції, купівлю та продаж державних фондів процентних паперів приватних промислових установ, надання фінансових послуг юридичним та фізичним особам

  Соціальний працівник

  Діяльність соціального працівника є роботу з організації допомоги людям і групам, що потрапили у важкі життєві ситуації, їх психологічної реабілітації та інтеграції.

  Пілот

  Пілот – це спеціально навчена людина, яка керує літаком, гелікоптером або космічним кораблем. Перед польотом пілот вивчає маршрут, особливості повітряної траси, налаштовує зв'язок з аеродромами, радиться з авіаспеціалістами - робить все, щоб уникнути непередбачених ситуацій. Під час усього рейсу пілот уважно стежить за приладами, змінами погоди, зважає на повідомлення диспетчерів.

Дизайнер

    Діяльність дизайнера досить різноманітна та має свою класифікацію. Це дизайн ландшафту, поліграфії, інтернету, одягу, інтер'єру, страв чи іміджу людини. Отже, скільки сфер людської діяльності, стільки фахівців дизайну, що орієнтуються на неї, існує. Тому сфера реалізації творчих ідей для дизайнера необмежена.

 

Поліцейский

  Поліцейський – головний страж громадського порядку. Поліцейський стежить за тим, щоб здоров'я та майно законослухняних громадян було у повній безпеці. З тими, хто порушує закон, поліцейський діє дещо інакше. При цьому поліцейський несе повну відповідальність за правопорушника і тому не може завдавати йому тілесних каліцтв. Поліцейський також проводить лекції та бесіди в різних організаціях (у тому числі, серед школярів), розглядає звернення зі скаргами, що надходять до нього.

  Робочі спеціальності

  Тут йдеться про кваліфікованих машиністів, слюсарів, електриків, зварників, теслярів, плиточників, монтажників, зварників, на яких в останні роки спостерігається постійний попит. Перелік робітничих професій та спеціальностей не замінити жодним комп'ютерним пристроєм чи технологією. Адже як би далеко вперед не крокувало людство, воно обов'язково зробить два кроки тому, якщо на допомогу не прийде той, де найчастіше потрібна фізична сила – людина робочої спеціальності

 

  Еколог

   Робота еколога спирається відповідно на екологічне законодавство. Він вивчає стан води, землі, повітря, рослин та тварин за допомогою спостереження та опитувань, за допомогою приладів у лабораторії або на природі. Завдяки його роботі суспільству надаються відомості про вплив природного середовища та продуктів харчування на здоров'я та самопочуття людей. Для господарської діяльності важлива інформація про екологічну небезпеку, її характер, ступінь і масштаби прогнозованих наслідків. Еколог може працювати як у природоохоронних організаціях, у охороні здоров'я, так і в освітніх закладах.

  Ветеринар

   Діяльність ветеринара є як лікування, так і профілактика хвороб тварин, медичні та косметичні процедури, а також ветеринарно-санітарний контроль. Робота ветеринара може відбуватися у наданні консультацій у клініках чи лабораторіях, і на свіжому повітрі з виїздом у господарство, на ферму. У процесі роботи спеціаліст використовує медичні інструменти, лікарські препарати та хімічні реактиви.

 

 

  Журналіст

   Немає такої сфери діяльності, в якій не був би компетентним журналіст. Цей фахівець повинен орієнтуватися у всіх питаннях, що стосуються життя людини та довкілля. Якщо охарактеризувати його роботу за кілька кроків, це буде пошук інформації, обробка матеріалу та створення готового продукту. Це може бути друкована стаття, аудіозапис, відео або електронний текст. Журналістський продукт також класифікується за жанровою своєрідністю та стилістичними прийомами. У ході роботи фахівець може використовувати вироблені журналістські прийоми, які виявляються як в усній, так і письмовій формі.

  Бухгалтер

  Основна сфера діяльності бухгалтера полягає в організації та веденні бухгалтерського та податкового обліку господарсько-фінансової діяльності, у контролі над економним використанням матеріальних, трудових та фінансових ресурсів, збереженням власності підприємства. У професії бухгалтера багато перспектив. Найочевидніший шлях просування кар'єрними сходами – це посада головного бухгалтера. Можна вийти за рамки професії та зайняти позицію аудитора чи фінансового директора.

  Психолог

Сферу діяльності психолога можна поділити на два напрями: теоретичну та практичну. Психолог-дослідник працює в інститутах та лабораторіях як викладач психологічних дисциплін. Психолог-практик працює у всіх сферах особистого та суспільного життя людини. Організаційний психолог працює на підприємствами, консультуючи персонал та керівника з питань психології управління, маркетингу, реклами. Клінічний психолог працює у лікарнях, клініках, санаторіях чи спеціальних психологічних центрах. Психолог в освіті працює у дитячих садках, загальноосвітніх та спортивних школах, гімназіях, ліцеях.

  Нанотехнолог

  Нанотехнолог займається одним із найрозкрученіших інженерних напрямків. У нанотехнологіях є кілька напрямків: виготовлення електронних схем з активними елементами, за розмірами ідентичними молекулам та атомам; розробка та виготовлення наномашин, тобто механізмів та роботів розміром з молекулу; безпосередня маніпуляція атомами та молекулами та складання з них всього, що завгодно.

 

  Фотограф

    Робота фотографа – це не лише фотографування. Справжні професіонали, перш ніж приступити до справи, проводять велику підготовчу роботу. Вигляд робіт залежить від сфери діяльності спеціаліста. Фотохудожники, рекламні та весільні фотографи підбирають моделей, реквізит, місце зйомки, продумують саму концепцію фотосесії. Чимало роботи залишається після зйомок: це відбір вдалих кадрів, їх обробка на спеціальних комп'ютерних програмах, друк фотографій або створення електронних фотоальбомів.

  Фармацевт

Не має сенсу пояснювати, чому для фахівця в галузі фармації такі необхідні знання правил надання першої долікарської допомоги, класифікацію призначень лікарських засобів та виробів медичного призначення, а також основ фармацевтичної справи та економіки. Фармацевт може працювати в науково-дослідних інститутах, лабораторіях та підприємствах, а також установах, що займаються збиранням та обробкою лікарських рослин. Зазвичай ми зустрічаємо фармацевта у звичному для нас аптечному пункті.

 

  Менеджер з продажу

   Менеджер з продажу керує відділом, який продає як фізично існуючі речі, так і послуги або інформацію. Покликаний здійснювати зв'язок між покупцями та торговими та органами, що виробляють. Професія поширена у сфері оптової торгівлі. Менеджер із продажу займається пошуком контакту з потенційним покупцем (робота з довідниками, адресними книгами, візити, телефонні дзвінки), організацією реклами, презентацією, участю у виставках. Також веде переговори щодо організації зустрічей з потенційним клієнтом, створює сприятливий емоційний фон ділового спілкування, вислуховує клієнта, отримує інформацію про його потреби.

 

  Експерт

   У випадку, коли потрібно дізнатися про авторитетну думку або отримати докладне роз'яснення спеціаліста, допомога експерта є незамінною.  Щоб бути компетентним у сфері, де спеціалізується працівник, він докладно вивчає її найрізноманітніші деталі: історію, особливості, прогнози дослідників. Він черпає знання не лише з уже відомих фактів, а й сам намагається здобути нову інформацію. Так, експерт-криміналіст бере участь у огляді місця злочину, збирає докази та за допомогою спеціальних методик визначає особливості досліджуваного злочину.

  Співробітник митниці

У митній справі працює безліч фахівців, у кожного з яких є певні функції. Так є ті, хто займається виключно документаційною роботою, інші фахівці перевіряють багаж або стягують митні платежі. Завдяки діяльності працівників митниці існує суворий порядок ввезення та вивезення вантажу та транспорту. Ці фахівці, запобігаючи обігу товару злочинцями, зменшують загрозу тероризму та незаконної появи в країні наркотичних засобів та зброї.

 

 

Любий ліцей
Офіційна сторінка

Опитування
Дайте оцінку сайту
Всього відповідей: 257
Корисні посилання







Міні-чат
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • каталог веб ресурсів
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Банер


    Поиск